пʼятниця, 7 березня 2025 р.

Шевченкова весна

211 років минає з дня народження Тараса Шевченка, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі. Великі поети – вічні супутники свого народу і цілого людства. Таким вірним, благородним супутником на дорогах століть став для українців, Тарас Шевченко – гордість і слава української нації. Шевченко для України — не просто народний поет і геніальний митець, а національний пророк, заступник усіх знедолених, провидець — і в цьому немає перебільшення. У його поезії і прозі кожен читач знайде для себе щось своє. Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну. Український народ свято вшановує пам'ять свого безсмертного пророка, поета. Кожного року ми відзначаємо Шевченківські дні. І цього року, 7-го березня, для своїх користувачів, наша книгозбірня провела літературну світлицю«Шевченкова весна».

середа, 19 лютого 2025 р.

Герб України - символ моєї свободи

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього. Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Один із символів державності та нашої ідентичності – Державний Герб. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців. Ми теж вшанували цей день в історії нашої держави, і провели в нашій бібліотеці годину спілкування «Герб України – символ моєї свободи». Цінуймо своє, шануймо символи! З Днем Державного Герба!

середа, 22 січня 2025 р.

Україна - соборна держава

Щороку 22 січня Україна святкує День Соборності. Це свято стало важливим моментом для осмислення значення соборності як у політичному, так і в культурному контексті. Воно нагадує українцям про необхідність зберігати єдність перед будь-якими зовнішніми і внутрішніми викликами. Соборність — це не лише територіальна цілісність, а й єдність культурна і духовна. Українська мова, традиції, релігія, народні обряди створюють цілісну культурну картину нації, що об’єднує різні регіони і народи. Ідея соборності підтримується через освіту, медіа, мистецтво, літературу, де національні символи і святкування наголошують на єдності. Соборна Україна — це глибока національна ідея, що відображає прагнення українського народу до єдності всіх своїх територій і народів у рамках єдиної, суверенної та незалежної держави. Ідея соборності базується на спільній історії, культурі, мові, духовності та прагненні до свободи. Вона тісно пов'язана з українським національним відродженням і боротьбою за державну незалежність, яка триває вже кілька століть і по сьогоднішній день. Починаючи з 22 січня 1999 року, все прогресивне українське суспільство урочисто відзначає День Соборності. Саме тоді, 22 січня 1919 року, на Софіївській площі у Києві було проголошено історичний Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія має вже більш ніж сторічну історію. Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну. Наша книгозбірня також вшанувала цей день з історії нашої країни, для своїх користувачів ми провели історичний екскурс «Україна – соборна держава» та облаштували тематичну викладку літератури «Україна – єдина країна».