Книга: паперова VS електронна

Паперову та електронну книгу дуже часто протиставляють. Чим активніше сучасна людина використовує інтернет, тим частіше точаться суперечки: а чи не зникне паперова книга зовсім? Але ми, бібліотекарі, вважаємо – як не зникли кінотеатри  та драмтеатри з появою телебачення, так і паперова книга завжди матиме своїх прихильників. Та основне, не те, на якому носії книга, а те, щоб її ЧИТАЛИ. До вашої уваги підбірка цікавих електронних ресурсів, які ознайомлять вас із класичною та сучасною українською й зарубіжною літературою:

http://www.ukrlib.com.ua/  – Бібліотека української літератури “УкрЛіб”. Онлайн-бібліотека УкрЛіб була заснована на зламі тисячоліть - в далекому 2000-му році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури. У бібліотеці є кілька основних розділів, це “Українська література”, “Світова література”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріали російською”. У свою чергу літературні розділи мають підрозділи “Сучасна література”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичні статті”.

http://lib.shiftcms.net/Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS”. Метою діяльності цією електронної бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Особлива увага приділяється книжкам нерадянського періоду, що видавались українською діаспорою, а також виданням останніх років. Пріоритетним завданням бібліотеки є надання читачам електронних книг в повному обсязі та забезпечення школярів і студентів україномовним матеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів.

http://ukrlit.org/ – Публічна електронна бібліотека української художньої літератури “УКРЛІТ.ORG”. Основними розділами бібліотеки є українська література, переважно класика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів та широкого загалу.

http://chtyvo.org.ua/ Чтиво — це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. 


http://ukrclassic.com.ua – Електронна бібліотека “Українська література”. Електронна бібліотека “Українська література” оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.
Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. В цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цей перелік допоможе повторити раніше прочитану книжку, підготуватися до ЗНО, або швидше виконати домашнє завдання.
Всі книжки електронної бібліотеки “Українська література” можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.
Окремо відзначимо підрозділ “ЗНО ”, в якому зібрані автори та їхні твори, які включені у програму Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури. Учні зможуть знайти там аналізи книжок, характеристики, скорочені варіанти творів, теорію літератури, а також програму ЗНО.
Художня література українською мовою “E-bookua.org.ua”

http://e-bookua.org.ua/В онлайн-бібліотеці E-bookua.org.ua зібрана велика колекція книг здебільше художнього напрямку. Сайт має такі розділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичні романи, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи, боєвики”, “Любовні романи”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”. Якщо ви віддаєте перевагу не читанню, а прослуховуванню книжок, то для вас на сайті присутній розділ “Аудіокниги”.

Немає коментарів:

Дописати коментар